
Óvodából Iskolába
Fontos a jó kezdés!
Iskolára hangoló foglalkozások 5-7 éves gyerekeknek a Pepite Tanodában!
Hatalmas szakadék tátong az óvoda és az 1. osztály között. Már a szakemberek is beismerték, hogy egyre inkább időszerű lenne egy 0. évfolyam bevezetése. Mi erre a problémára kínálunk megoldást 5-7 éves korú gyerekeknek. Megtartva az óvoda játékosságát, a gyermeki vidámságot, ugyanakkor bevezetve az iskolai szabályokat, fejlesztve azon kompetenciákat, melyek legfontosabbak. Mindezt egyénreszabbottan, játszva, hogy a gyerek ne kényszernek érezze, hanem egy új kalandnak, melyre kíváncsisággal tekint. A kicsik ebben a korban a legnyitottabbak a tudásra. Kíváncsiságuk, tapasztalási vágyuk kielégíthetetlen. Ezt megragadva, érdeklődésüket tovább motiválva indítjuk el őket az első diákévek felé. A kezdeti sikerélmények egész életükre kihatnak, ha megszerettetjük velük a tanulást, ha megértik, hogy a legnagyobb kincset szerzik meg a TUDÁS-t, szívesen fognak iskolába járni. Ez pedig a gyereknek, szülőnek egyaránt pozitív élményt jelent a mindennapokban, majd pedig kiváló befektetést a jövőbe.
Foglalkozásaink tematikája jól kidolgozott, gondosan felépített rendszer. Melyet komoly szakmai csapat dolgozot ki. Óvónők, tanítónők, szakos tanárok, logopédus és neurológus közös, együttműködő munkájának eredménye.
Az iskola-előkészítő foglalkozások célja:
Írás-előkészítés - grafomotoros fejlesztés- Cél az írás elsajátításához szükséges képességek fejlesztése, valamint az íráselemek fokozatos megtanítása, valamint a vizuális tagolás, vizuális differenciálás, szerialitás képességeinek fejlesztése.
Olvasás-előkészítés - Cél a testséma, a térbeli, síkbeli, időbeli tájékozódás fejlesztése, a beszéd fejlesztése, ezen belül a szókincs, a főfogalom alá rendelés, mondatalkotás, történetalkotás, a ritmusérzék fejlesztése, a szótagolás, a hangok hosszúságának differenciálása, valamint az akusztikus és vizuális észlelés fejlesztése.
Számolás - Cél a gondolkodás képességeinek fejlesztése, a számfogalom kialakítása 10-es számkörben, bontások, pótlások begyakorlása, a matematikában használt fogalmak megtanítása, relációs szókincs bővítése, mértani formák megismerése.
A szakmai felkészültségen túl nagy hangsúlyt fektetünk a családias, szeretet, és elfogadás elvű nevelésre is. Hisszük, hogy a biztonságos szeretetteljes légkör elengedhetetlen feltétele a hatékony tanulásnak, fejlődésnek.